051-32234550

راه ارتباط با ما

09366661792

تماس بگیرید

 روزی حلال (پیشرو) زیرمجموعه اتحادیه الکترونیک ایران

روزی حلال (پیشرو) زیرمجموعه اتحادیه الکترونیک ایران

 این شرکت زیر مجموعه اتحادیه الکترونیک ایران بوده و نرخ نامه تعمیرات کاملا دولتی می باشد.

بسیاری از مشتریان برای تعمیر تلویزیون سردرگم می شوند از جمله نکاتی که باید در این مورد در نظر داشت تخصص لازم و مجوز رسمی اتحادیه الکترونیک می باشد .این قبیل شرکتها نسبت به مشتری تعهد دارند و اتحادیه در صورت ایجاد مشکل برسی و طبق قانون عمل می نماید 

با وجود وضع گرانی پیش‌ آمده، بد نیست تمام حواس خود را برای نگهداری صحیح ابزار الکترونیکی خود جمع کنید تا مبادا خراب شوند. چراکه خرید یک وسیله جدید در حال حاضر از نظر اقتصادی ممکن است مشکل ساز شود.

اولین نکته‌ای که در مورد تلویزیون‌ها باید بدانید این است که به مرور زمان  LCD، LED و پلاسمای شما کم‌‌ نورتر می‌شوند.

درواقع عملکرد فسفر به کار رفته در پلاسماها همچون لامپ CCFL در LCD ها، روز به روز افت پیدا می‌کنند. این بدان معناست که تلویزیون‌های شما پس از گذشت مدتی با مصرف همان میزان برق اولیه، نور کمتری تولید می‌کنند.

کیفیت تصویر

البته شما می‌توانید از ابتدا، نور دستگاهتان را در تنظیمات تلویزیون، کمی کاهش دهید و پس از مدتی که نور تلویزیونتان کم شد، میزان کنتراست آن را زیاد کنید (در پلاسما) یا نور پس‌زمینه آن را افزایش دهید (در LED و LCD) ولی به هر حال این تنظیمات هم تا مدتی می‌توانند کار شما را راه بیاندازند.

در بازه زمانی طولانی مدت، اگر تلویزیون خود را دائما روشن گذارید و آن را خاموش نکنید ‌تلویزیون شما زودتر روشنایی تصویر خود را از دست می‌دهد.

کنتراست تصویر

علاوه بر این اگر کنتراست تلویزیون پلاسمای خود را کم کرده و یا نور پس‌زمینه LCD یا LEDتان را کاهش دهید، به افزایش عمر تصویر تلویزیون خود کمک به سزایی کرده‌اید.

دو نکته برای نگهداری صحیح از تلویزیون‌ها

  • اگر مجبورید تلویزیون خود را روشن بگذارید و به هر دلیلی نمی‌خواهید آن را خاموش کنید، بهتر است یک صفحه مشکی را در آن نمایش دهید.
  • نمایش یک تصویر ثابت بر روی تلویزیون، امکان هک شدن تصویر بر روی صفحه را زیاد می‌کند. این اتفاق بیشتر برای پلاسما‌ها می‌افتد ولی هیچ بعید نیست که برای تلویزیون‌های LCD و LED هم پیش بیاید.

جمع بندی

  • بهتر است تلویزیون‌های خود را در دوره زمانی بلند‌مدت، به صورت شبانه‌روزی روشن نگذارید. درواقع اگر تلویزیون شما به صورت اتفاقی چند روز روشن بماند مشکلی پیش نمی‌آید اما اگر این کار برای مدت طولانی تداوم داشته باشد ممکن است عمر تلویزیون کم شود.
  • کنتراست تلویزیون‌ پلاسما و نور پس زمینه LCD و LED را طوری تنظیم کنید که اگر پس از مدتی دچار افت نور شد، بتوانید با زیاد کردن کنتراست یا Brightness، تصویری دلپذیر مشاهده کنید.
  • اگر مجبورید تلویزیون خود را به صورت شبانه روزی روشن بگذارید، بهتر است یک تصویر سیاه را در آن پخش کنید تا کمترین میزان انرژی را مصرف کند.
  • از پخش طولانی مدت یک تصویر ثابت در تلویزیون خود اجتناب کنید

 

«لطفا فالو کنید و به اشتراک بگذارید»

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

RSS
خبرنامه ایمیلی