051-32234550

راه ارتباط با ما

09366661792

تماس بگیرید

 اطمینان به تعمیرکار لوازم برقی

اطمینان به تعمیرکار لوازم برقی

آیا می توان جهت تعمیر دستگاه  هرشخصی را به منزل راه داد؟

اول از همه توجه داشته باشید اینکه در اولین تماس شما تعمیر کار در منزل شما حاضر شود ملاک خوبی برای خدمات نیست (گاها شده جهت تعمیر خودرو وارد تعمیرگاه می شوید می بینید  سریع روی خودرو شما کار می کند و قطعاتی را باز می کند تا شما آنجا ماندگار شوید). اطمینان به تعمیرکار از مهم ترین شاخص ها برای انتخاب یک تعمیرکار خوب است. مثلا به محض باز شدن دستگاه تعمیرگاه های شناخته شده و حرفه ای از پذیرش آن خوداری خواهند کرد لذا در انتخاب نمایندگی یا تعمیر گاه مجاز تحقیق کنید.

تعمیرات تلویزیون ال سی دی – ال ای دی در حال حاضر خیلی تخصصی شده و حتما می بایست نزد اشخاص کار بلد انجام شود متاسفانه خیلی ها فقط با یک خط موبایل و درج آگهی در روزنامه یا نت به منازل ورود پیدا می کنند و اقدام به تعمیر یا تعویض برد یا بازکردن قطعات دستگاه می کنند. توجه داشته باشیدبا بالا رفتن تکنولژی عملا 90 درصد تعمیرات در منزل به علت نبود قطعات و تنوع محصولات صورت نخواهد گرفت.

پس برای جستجوی یک تعمیرکار خوب چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

1- قبل از هر کاری اطلاع پیدا کنید آیا مکانی دارد مثلا آدرس کارگاه و تلفن ثابت بگیرید اگر گفت سرویس منزل هم داریم بگین شاید آوردیم چون گاها شرکتهایی که اسمی در آورده اند با افراد یا کارگاه های مختلف قراد داد می بندند و چنانچه مشتری معرفی کنند درصد می گیرند حال طرف باید یک جوری پول بیشتری دریافت کندتا درصدی جهت معرفی کننده را بدهد. صرفا فقط به این فکر نکنید چون در منزل هست شما مراقب هستین تعمیرات بسیار پیچیده است !!

البته 99 درصد تعمیرگاه های مجاز الکترونیک همه با تجربه با انصاف هستند و مشکلی ندارند مشکل همون یک درصد است جای نگرانی نیست.

2- اگر اطمینان دارید که کار این تعمیر کار هست بگذارید باز کنند چون دستگاهی که توسط تعمیرکار باز شود چنانچه تعمیر نشود یا طرف قطعه مورد نظر را نداشته باشد یا ازآن سردرنیاورد و بازش کند و تجربه کافی نداشته باشد تعمیرگاه های (واقعی) دیگر از پذیرش آن امتناع خواهند کرد یا اگر قبول کنند حتما به عنوان کار دستکاری شده قیمت بالاتری را مطالبه خواهند نمود.

3- تعویض برد بسیار پرهزینه است و صرف اینکه برد را تعویض کنند تعمیرکار خوبی نیست و هزینه بسیار زیادی دریافت خواهد نمود.در این صورت تعمیرات خوبی صورت نگرفته است چون امکان دارد این برد تعمیر شده باشد لذا یک تعمیرکار خوب و با انصاف صد درصد تلاش خود را بروی تعمیر برد باید صرف کند سپس چنانچه بعد از نلاش نرم افزاری و سخت افزری میسر نشد دنبال تعویض برد باشد.

عیوب نرم افزاری

4- اکثر عیوب دستگاه ها نرم افزاری می باشد یک تعمیر کار خوب و کار آزموده و باسابقه می بایست با استفاده از جدید ترین نرم افزار های به روز و ابزارهای مخصوص پروگرامر آی سی و آبگرید مادر برد اقدامات نرم افزاری انجام دهید و سپس چنانچه نتیجه نگرفت به سراغ قسمت سخت افزار بردها برود.

5- تعمیرکار حتما باید عضو اتحادیه باشد و معرفی نامه داشته یا حداقل شما می توانید ضمن هماهنگی با اتحادیه از داشتن مجوز لازم آگاه شوید بعدا اقدام کنید در غیر این صورت کسی جواگوی شما نیست و حتما از داشتن جواز کسب اطمینان حاصل کنید سپس اقدام نمائید.

6- در تعمیر عجله نداشته باشید اگر شده یک دو روز صرف پیدا کردن یک تعمیر کار خوب کنید ارزش آن را دارد چون قیمت تلویزیونها این روزها بسیار بالاست و قطعات اکثرا چینی هستند. لذا توصیه می شود حتما تحقیق کنید. خوش نامی یکی از اساسی ترین چیزها برای یک کاسب است. آوازه یک کاسب خوب در شهرهای دیگر هم می پیچد چون خداوند پشتیبان اوست و هر کسی را که دوست دارد برای او می فرستد.

7- برای اینکه خیالتان راحت باشد که پنل یا قطعه ای تعویض شده یا نشده؟ می توانید روی پنل امضا کنید و چسب بزنید یا اگر خش رو پنل هست آن را به یاد بسپارید یا روی سوکتهای مادر برد علامت کوچکی بزنید و جایی یاداشت کنید.

از چند تعمیرگاه قیمت بگیرید

8- گول حرفهای قلمبه سلمبه و تخصصی را نخورید فکر نکنید اگر طرف چند حرف اسم خارجی زد سطح دانش او بالا است بیشتر به جنبه راستگویی و صداقت طرف توجه داشته باشید و چنانچه آدم خوبی باشید طبق قانون جذب جذب تعمیرکاران خوب خواهید شد اگر خودتان مردم اذیت می کنید و سر دیگران را کلاه می گذارید انتظار نداشته باشید که حتما یک تعمیر خوب گیر بیاورید.

9- حتما قیمت بگیرید و حداقل و حد اکثر قیمت را بپرسید مثلا بپرسید اگر برد تعویض شود چقدر هزینه دارد و اگر تعمیر شود چقدر می شود. اگر قیمت نداد یکم مشکوک است چون معمولا عیب ها مشخص است.

10- در کل همه خوب هستند و دید ما روی افراد تاثیر دارد اگر دید مثبت داشته باشیم جذب آدمهای  مثبت می شود و اگر دید منفی داشته باشیم حتما یک جای کار عیب پیدا خواهد کرد

همیشه توکل داشته باشید. ولی اگر یکم حواسمتان جمع باشد از طرز برخورد طرف خواهید فهمید که با صادق هست یا نه . پس به چندین تعمیر کار زنگ بزنید سولات مختلف بپرسید ببینید آیا با حوصله جواب می دهد و بعد اقدام کنید (البته به 9 نکته ای که گفته شد توجه داشته باشید )

وجدان یگانه قاضی برای زندگی ماست امیدوارم هیچگاه پیش وجدان خود شرمنده نباشیم.

بهترین دعا=خدایا خودت برای ما دعا کن

نمایندگی تعمیرات روزی حلال در مشهد

 

موضوعات مرتبط: تعمیر تلویزیون

«لطفا فالو کنید و به اشتراک بگذارید»

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

RSS
خبرنامه ایمیلی